Prysznic bez brodzika – warto?

Prysznic to doskonała alternatywa dla wanny. Przede wszystkim zaoszczędzasz miejsce, zużywasz mniej wody, a także zapewniasz łazience nowoczesny i estetyczny wygląd. Ale czy rezygnacja z tradycyjnego brodzika i ustawienie kabiny prysznicowej bezpośrednio na podłodze sprawdza się w praktyce.

Owszem, ale pod warunkiem, ze umieścisz prysznic na uformowanej z odpowiednim spadkiem i wyposażonej we właściwy odpływ podłodze. Rezygnacja z brodzika nadaje wnętrzu charakter, nabiera ono nowoczesności. Zwiększa się jednocześnie komfort korzystania z kąpieli pod prysznicem. Dlaczego?

Przede wszystkim wyeliminowanie brodzika ułatwia wchodzenie i wychodzenie z kąpieli. Czyż nie jest to udogodnienie dla osób starszych i dzieci? Nie ma ryzyka potknięcia się wychodząc spod prysznica.

Po drugie jest to rozwiązanie, które pozwala nam zaprojektować prysznic na własne potrzeby, o dowolnej wielkości. W takiej właśnie sytuacji jego wymiarów nie ogranicza brodzik, nie ma rozmiaru, do którego trzeba się stosować, który nie koniecznie pasuje wymiarami do naszej małej łazienki.  Poza tym warto pamiętać, że prysznic ustawiony na płytkach jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości, niż brodzik, który wymaga stałego szorowania, aby nie zrobił się poszarzały.

Dzięki uformowanej z odpowiednim spadkiem podłodze nie ma ryzyka, że podczas kąpieli woda będzie się rozlewała po łazience. Woda w takiej sytuacji nie ma prawa wylać się poza miejsce kąpielowe.

Montaż przebiega następująco:

  1. Planowanie odpowiedniego odpływu wody w podłodze lub w ścianie, przy której stoi kabina
  2. Odpływy podłogowe cieszą się ogromnym wyborem- modele liniowe, punktowe, o różnych wysokościach, bez ryzyka zasysania zwrotnego, z ochroną przed nieprzyjemnymi zapachami
  3. Umieszczenie odpływu w centralnym punkcie podłogi w kabinie
  4. Zamontowanie izolacji przeciwwilgociowej przy użyciu folii w płynie oraz maty i taśmy uszczelniającej na narożniki
  5. Wykończenie przy pomocy płytek antypoślizgowych, które należy dobrać pod kolor naszej łazienki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *