Kąpiel w wannie – relaks w łazience!

Wannę lubimy za to, że daje nam ukojenie po całym dniu, wprowadza w stan odprężenia, masuje spięte mięśnie, relaksuje i odpręża. Wystarczy dodać kilka kropli aromatycznego olejku do kąpieli i nastawić relaksacyjną muzykę, a wanna staje się naszym królestwem. Wanna narożna jest dzisiaj modna i bardzo estetyczna. Jak ją fachowo zamontować?

Wanna jest już zakupiona i czeka na pierwsze krople wody. Wybraliśmy miejsce w łazience na jej montaż i przy okazji odświeżyliśmy nasza łazienkę. Co dalej?

  1. Na pierwszym miejscu powinniśmy oszacować, na jakiej wysokości powinna znajdować się wanna i przykręcić pod nią listwy za pomocą odpowiednich śrub, które zazwyczaj znajdują się w kompletach wraz z zakupioną wanną.
  2. Kolejnym istotnym elementem mocowania wanny łazienkowej jest montaż od spodu syfonu i części odpływowej wraz z uszczelkami. Zbyt długie węże należy uciąć, aby nie blokowały miejsca pod wanną.
  3. Kolejnym etapem jest usunięcie zabezpieczeń wanny i wypoziomowanie jej. Gdy stoi stabilnie, można przymocować ją do ściany. W tej sytuacji najlepiej zaznaczyć ołówkiem poziom na ścianie, odsunąć wannę i zamocować ją ponownie z „łapkami”. Należy wywiercić w ścianie dziurki pod mocowania, w miejscu zaznaczonym wcześniej.
  4. Gdy wanna jest solidnie przymocowana do ściany, w każdym możliwym miejscu, należy wówczas skupić się na podłączeniu odpływu.
  5. Gdy wszystko działa prawidłowo, można przejść do obudowy wanny, czyli montowania panelu. Jeżeli panelu nie można zamontować z powodu wystających rur odpływowych, należy panel dociąć w tych miejscach, w których znajdują się blokujące rury. Nie powinno się robić docinek bezpośrednio na panelu, warto posłużyć się szablonem, który potem nanosimy na panel. Gdy jest on przygotowany do montażu, trzeba na nim w pierwszej kolejności zawiesić zaczepy na klockach, które będą stabilizować panel.

Montaż wanny narożnej nie jest trudny i można go wykonać samemu, bez pomocy fachowca. Gdy wszystko pójdzie szybko i sprawnie, warto przetestować wannę i rozkoszować się relaksacyjnymi chwilami w gorącej wodzie.

Artykuł napisany dzięki www.castorama.pl


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *