Wybieramy golarkę dla mężczyzny

Jak na grupę która miałaby poświęcać mało czasu na własny wygląd, mężczyźni zadziwiająco dużo rozmawiają o swoim zaroście. Ile rośnie? Jak rośnie? Ile razy się golić? Twarde czy miękkie? Dzisiaj rozwiążemy te wszystkie dylematy za pomocą jednej maszyny, która albo sprawi że twoja twarz będzie gładka jak kolano, albo zostawi ten zarost który daje wrażenie jakby ci nie zależało

Gdzie i czym się golisz?

Oczywiście najłatwiejsza odpowiedź to „na twarzy”, ale pytanie dotyczy raczej kwestii czy golisz się tylko w domu, czy zabierasz ją w podróże. Od tego uzależnij sposób pobierania prądu i rozmiary golarki. Drugie część pytania dotyczy twoich preferencji finansowych, ponieważ jesteś w stanie wydać i kilkadziesiąt, i setki złotych. Jeśli nie golisz się często, możesz zainteresować się tą pierwszą opcja, jeśli zależy ci na codziennym, idealnym wyglądzie, przygotuj się na wydatek.

Zasilanie

Pierwszy temat który warto poruszyć to sposób dostarczania energii elektrycznej napędzającej urządzenie.

  • Sieciowe, czyli wyposażone w kabel. Zazwyczaj oznacza to lekkość urządzenia, z minusów należy wymienić ograniczenie do długości kabla.

  • Akumulatorowe, wymagają regularnego ładowania, ale dzięki temu nie musimy martwić się o kabel. W przypadku zalania nie ryzykujesz niebezpiecznego spięcia.

  • Sieciowo – akumulatorowe, łączące zalety obu powyższych. Występują w droższych modelach, zdecydowanie najskuteczniejsze rozwiązanie.

  • Bateryjne, dla oszczędnych i nie bojących się wiecznej żonglerki zasilaniem. Możesz korzystać z akumulatorków, które nadadzą się do ponownego ładowania.

wybieramy golarkę

Jeśli golisz się tylko przed swoim lustrem, spokojnie możesz wybrać model zasilany wyłącznie kablem, jeśli jednak nie możesz przewidzieć, że w miejscu w którym zdecydujemy się na pozbycie się zarostu jest prąd, wybierz wersję z akumulatorem. Zawsze pamiętaj także o różnych końcówkach kabli, obowiązujących choćby w Wielkiej Brytanii.

Głowica i ostrza

Rozróżniamy dwa sposoby, w których włos dostaje się pod ostrze.

  • System głowicowy, który składa się z jednej lubi większej ilości osłon ze szczelinami, pod którymi znajdują się ostrza. Golenie jest bezpieczne, jeśli golarka jest zaopatrzona w ruchome elementy, które dopasują się do kształtu twarzy.

  • System foliowy, który działa na podobnej zasadzie, lecz korzysta z membrany z otworami. Na rynku są dostępne modele z licznymi foliami i nożykami, gwarantującymi dokładniejsze golenie.

Którekolwiek rozwiązanie przypadnie ci do gustu, pamiętaj że ogólna zasada stanowi – im więcej ostrz, tym lepiej. Zwracaj także uwagę na jakość stali użytej do produkcji metalowych elementów. Ponieważ golarka często ma kontakt z wodą, lepiej by były wysokiej jakości.

 wybieramy golarkę

Dodatki

Wiele nowoczesnych golarek posiada czujniki, które ukażą nam kiedy należy wymienić głowicę, lub oczyścić golarkę z włosów. Dobrze także jeśli ukaże nam ile „paliwa” zostało w akumulatorze. W miarę możliwości poszukaj golarki z regulacją długości, posłuży wówczas do golenia całej głowy lub bujniejszej brody. Jeśli chcesz także zabawić się w wycinanie kształtów sprawdź czy wybrany model ma trymer, który pomoże ci szczegółowo zadbać o zarost.

Pamiętaj żeby dbać o swój sprzęt, czyszcząc go regularnie i usuwając z niego włosy.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *