Kabina prysznicowa – najważniejsze wytyczne

Zanim kupisz kabinę prysznicową, zanim zaczniesz korzystać z codziennego prysznica – musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Wybór kabiny prysznicowej nie trwa pięć minut, zanim to zrobisz, kupisz nieumyślnie, przeanalizuj przygotowane dla ciebie wytyczne.

Koszt kabiny prysznicowej

Może zacznijmy od ceny, a te zaczynają się już od około 400 złotych. Najtańsze są te o wymiarach 70×70 cm, dodatkowo z wypełnieniem z polistyrenu.

Wielkość kabiny prysznicowej

W zależności od rozmiarów twojej łazienki masz do wyboru kabiny już od wymiarów 70×70 cm. Nadają się idealnie do małych łazienek, w których nie ma miejsca na kabinę o większych gabarytach. Taka kabina jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie każdemu przypadnie do gustu, z prostej przyczyny – z racji swoich małych wymiarów charakteryzuje się niskim komfortem (niż kabiny o wymiarach standardowych 80×80 czy 90×90 cm).

Wolnostojące? Narożne?

Tu bez wątpienia najczęściej wybierane są kabiny narożne. Zajmują mało miejsca, a ponadto dostaniesz je w wielu rodzajach – półokrągłe czy pięciokątne.

Brodzik? A może nie?

To tak naprawdę kwestia gustu, choć znaleźć można wiele zalet jednego, jak i drugiego rozwiązania. Najczęściej kabiny prysznicowe sprzedawane są bez brodzika. Wiele osób dokupuje brodzik we własnym zakresie, coraz częściej jednak kabiny montowane są bezpośrednio na płytkach.

Jakie wypełnienie?

Przeważnie konstrukcja kabiny tworzona jest z elementów aluminiowych. W niezbyt dużych łazienkach świetnie sprawdza się wypełnienie bez faktury (a także częściowo przejrzyste). Takie wypełnienie sprawia wrażenie, że łazienka jest bardziej przestronna. Jeśli mamy dużą łazienkę – najlepsze jest szkło wzorzyste.

Odpowiednia szczelność drzwi

To bardzo istotna kwestia, rzadko jednak sprawdzana przed zakupem. Sprawdźmy koniecznie jakość uszczelek, które umieszczone są na całej długości drzwi.

Warto, przed zakupem kabiny, rozważyć wszystkie zaprezentowane punkty. Każdy z nich ma wysoką wartość, a wszystkie razem decydują o modelu idealnym dla naszych potrzeb.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *